2023.10.10 godz. 17:47 Prudnik, Opolskie

Dziedziczenie mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Witam ,razem z mężem mieliśmy mieszkanie po jego śmierci również dzieci dziedziczą spadek ,gdy dzieci zrzekną się przyjęcia spadku to muszę złożyć następny wniosek o wyłączne dziedziczenie spadku?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Marcinkowski

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Paź 2023 15:50

Dzień dobry, jeśli dochodzi do dziedziczenia testamentowego to w pierwszej grupie spadkowej powołane do dziedziczenia są dzieci spadkodawcy oraz jego małżonek w częściach równych. Jeśli dzieci zrzekną się dziedziczenia to zostanie Pani sama w pierwszej grupie spadkowej i odziedziczy Pani spadek w całości.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)