2020.08.01 godz. 11:45 Pobiedna, Dolnośląskie

Co zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Razem z rodzicami mieszkamy w budynku 3 rodzinnym. Od pewnego czasu mamy problem z uciążliwą sąsiadką i jej synem. Jesteśmy ciągle przez nich wyzywani od m.in. wieśniaków, brudasów, skur... itp. Od dwóch lat nie odzywamy się do sąsiadów w celu uniknięcia awantur, jednak to im nie przeszkadza. Dodatkowo sąsiadka rozpowszechnia miedzy sąsiadami plotki na nasz temat. Chciałabym wystosować do nich pismo przedsądowe o zaprzestanie takiego zachowania. Proszę o poradę jak to wygląda i jaki jest koszt takiego pisma

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Sie 2020 16:47

Dzień dobry, takie zachowanie rzeczywiście może wskazywać na naruszenie Państwa dóbr osobistych, a zwróciłbym jeszcze uwagę, że potencjalnie można rozważać jeszcze przestępstwa stalkingu (art. 190a k.k.) oraz zniewagi (art. 216 § 1 k.k.). Odnośnie wyceny wezwania do zaprzestania naruszania dóbr osobistych, to potrzebne byłyby dokładniejsze informacje o sprawie oraz ocena tego co objąć w takim piśmie, można też rozważyć dodatkowo lub odrębnie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez sąsiadów. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)