2020.06.24 godz. 16:25 Kamienna Góra, Dolnośląskie

Sprawa o bezpodstawne wzbogacenie się

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Rodzice dali mi i małżonkowi działkę na której wybudowaliśmy fom. Niestety małżonek zle mnie traktował i musialam się wyprowadzić. Więc rodzice odebrali mu część darowizny w postaci działki na której wybowalismy już dom. Potem przekazali mi jego część działki jako darowiznę. On teraz chce założyć sprawę przeciwko rodzicom o bezpodstawne wzbogacenie się?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Cze 2020 17:30

Dzień dobry, w jaki sposób została "odebrana" część darowizny? Ma to istotne znaczenie, bowiem odwołać darowiznę można w wyjątkowych sytuacjach. Czy byli Państwo u notariusza bądź odbyła się sprawa w sądzie? Nie widzę podstaw do kierowania sprawy o bezpodstawne wzbogacenie. Jednak kluczową kwestią jest w jaki sposób została cofnięta darowizna? Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)