2022.05.13 godz. 13:18 Jaworzno, Śląskie

Dlugi mieszkalne po rodzicach

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Rodzice dostali mieszkanie z umową na rok mialam wtedy 14 lat po półtora roki wyprowadziliśmy sie z tego mieszkania ponieważ nie przedłużono nam umowy. Po 10latach przyszedł mi dlug za to mieszkanie ale w nim nie mieszkaliśmy meldunek byl na niecały rok tak jak umowa. Urzędnicy twierdzą że ukończyłam tam 18lat dlatego zostalam obarczona długiem za mieszkanie a nie mieszkalam tam. Co koge zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartłomiej Wodo

Częstochowa, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Maj 2022 17:07

Szanowna Pani, z Pani pytania wynika, że nie była Pani stroną umowy, zatem trudno zrozumieć stanowisko urzędników. W Polsce także nie istnieje pojęcie "dziedziczenia długów po rodzicach". Istnieją co prawda od tego stwierdzenia pewne wyjątki, jak np. przyjęcie spadku wprost, ale domniemuję, że nie miało ono w tym przypadku miejsca. -
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)