2019.07.10 godz. 12:20 Gliwice, Śląskie

Licytacja mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Witam , rodzice zadłużyli mieszkanie w banku . W tej chwili komornik wystawil je do licytacji , byl juz jeden zainteresowany licytacją Pan. W mieszkaniu mieszka mój ojciec <mama zmarła parę lat wcześniej> ja , czyli córka , mój brat i moja córka , jestem samotną matką.Córka ma 13 lat,ja nie pracuję ,korzystam z pomocy spolecznej. Czy jeśli ktoś zakupi mieszkanie z nami to czy mi i mojej córce przysługuje lokal socjalny?? Jak to wygląda? Dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartosz Menz

Gniezno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lip 2019 16:32

Dzień dobry; w przypadku uwzględnienia pozwu o eksmisję sąd w wyroku wskaże czy osobie eksmitowanej przysługuje prawo do lokalu socjalnego. Sąd będzie brał pod uwagę dotychczasowy sposób korzystania z lokalu oraz sytuację materialną i rodzinną. Jest jednak pewien krąg osób, którym zawsze przysługuje prawo do lokalu - małoletni, kobiety w ciąży, chorzy, emeryci i renciści.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)