2024.01.30 godz. 07:59 Warszawa, Mazowieckie

Czy pójdę za to do więzienia.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam , rok temu dostałam wyrok ograniczenia wolności ,pracę spoleczne 6msc oraz zadoscuczynienie 1000zl. Chciałam zapytać co mi grozi jeśli nie zapłaciłam tego zadoscuczynienia ze względu na brak środków. A pracę spoleczne wykonałam wszystkie z wyjątkiem jednego dnia. Moje pytanie brzmi , czy przez ten jeden nieodrobiony dzień zamienią mi to na pozbawienie wolności?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2024 10:30

Nie można wykluczyć, że kurator będzie wnioskował o zamianę na karę zastępczą pozbawienia wolności i to nie za jeden dzień ograniczenia (doradzam dokończenie prac z porozumieniu z kuratorem), a w szczególności za brak zapłaty zadośćuczynienia. Doradzam kontakt z pokrzywdzonym w celu uzyskania numeru konta bankowego i spłatę w ratach w kwotach, na które pozwalają możliwości zarobkowe.