2020.01.21 godz. 13:52 Zielona Góra, Lubuskie

Czy mogę wystąpić o usunięcie słupa

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Rok temu kupiłam działkę na której stoi słup oświetleniowy należący do spółdzielni mieszkaniowej graniczącej z moją działką. W księdze nie ma wzmianki ze ten słup tam się znajduje. Czy mam prawo żądać od spółdzielni usunięcia słupa?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Sty 2020 09:07

Oczywiście może Pan wystąpić do właściciela słupa o zaniechanie naruszeń Pani prawa własności. Może się jednak okazywać, że doszło do zasiedzenia na rzecz spółdzielni.