2023.05.07 godz. 15:19 Zielona Góra, Lubuskie

Fakturka

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Rok temu w Maju firma z niemiec zamówiła w moim tartaku materiał. Na łączną kwotę 8500 euro. Fakturki były wystawione w maju 2022.r obiecali ze za nim zdążę zrobić kasa będzie na koncie. No i zeczywiscie przelali 3500 euro. Po wykonaniu moich prac związanych z obróbka materiału mieli zapłacić resztę kwoty a ja następnie miałem dostarczyć materiał. Do dnia dzisiejszego towar jest nie odebrany a faktura nie zaplacona. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Dodatkowo byłem u tej samej firmy na usługach i nie zapłacili za pracę 2 tys euro. Na co trowniez wystawiłem fv i mam rozmowy .

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Maj 2023 12:01

dzień dobry, w takiej sytuacji pozostanie wysłanie wezwania do zapłaty a w przypadku braku reakcji, skierowanie sprawy na drogę sądową w celu uzyskania Europejskiego Nakazu Zapłaty. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl