2020.05.26 godz. 20:04 Nysa, Opolskie

Rozwód alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Witam rozchodzą się z żoną. Ona od tygodnia jest w domu które wynajmujemy z dziećmi a ja u rodziców w domu bo mówiła że potrzebuje czasu by to przemyśleć i wyszło że się rozchodzimy. Fakt nie byłem super ojcem A i w domu były klutnie nie wspolzylismy i ogólnie oddaliśmy się od siebie. Teraz gdy mamy się rozejsc ona żąda 500 zł na jedno dziecko jest ich 2 jeden 4 lata i 2 1.5 roku moje zarobki to 3000 na rękę mamy kredyty ogólnie około 800zl. Do tego ona zabrania mi zabierać dzieci do moich rodziców do domu i grozi że jak nie przystanek na jej warunki to pójdzie do sądu powie że krzyczalem na dzieci że często nie miałem dla nich czasu i że stracę prawa. Nie wiem czy mam przystac na jej warunki czy wejść na sprawę sądową bo 1000 zł i kredyty to dużo ale nie chce stracić dzieci. Nie wiem co robić

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Maj 2020 14:19

Dzień dobry, nie wykluczałbym, że może się faktycznie skończyć na alimentach w takiej wysokości, ponieważ Sąd będzie brał pod uwagę nie tylko Pana zarobki, ale same możliwości zarobkowe, które mogą być wyższe. Ważne też jest na ile żona udowodni wydatki na dzieci. Kontakty z dziećmi to odrębna kwestia - ma Pan do nich prawo i może Pan o nie wnosić w toku sprawy rozwodowej (także ich zabezpieczenie), a dopóki nie ma sprawy rozwodowej to nawet teraz, gdy Państwo mieszkacie osobno. Pozdrawiam i powodzenia, a w razie wątpliwości proszę się kontaktować.