2024.07.31 godz. 16:08 Piła, Wielkopolskie

Rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Witam rozstałam się z mężem mieszkaliśmy razem W Pile. Mieszkaliśmy razem ale każde z nas było zameldowane u rodziców. Mąż wyprowadził się do Poznania nie wiem czy jest tam zameldowany ale.miejsce zamieszkania podaje Poznań. Mąż chce złożyć pozew o rozwód czy może w takim wypadku złożyć do sądu w Poznaniu czy do Piły gdzie razem mieszkaliśmy jako małżeństwo. Nie mam pojęcia czy z Piły jest wymeldowany od mamy czy zameldowany w Poznaniu wiem że wszkazuje miejsce zamieszkania Poznań czy ma to znaczenie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Sie 2024 17:15

Dzień dobry, sprawa powinna być prowadzona według Państwa ostatniego wspólnego miejsca zamieszkania, a z Pani opisu wynika, że była to Piła, zameldowanie jest bez znaczenia. Sąd Okręgowy w Poznaniu ma Zamiejscowy Wydział Cywilny w Pile, więc tam powinna toczyć się sprawa, co można podnosić w odpowiedzi na pozew lub może Pani wcześniej złożyć pozew rozwodowy. W przypadku potrzeby dalszej pomocy prawnej w sprawie rozwodowej prowadzę takie sprawy. Pozdrawiam, adw. Michał Filec