2022.10.31 godz. 16:31 Chomętowo, Zachodniopomorskie

Związek nieformalny

Wyjaśnienie sytuacji

Witam . Rozstałam się z partnerem ,mamy wspólne dziecko ,dziewczynka ma 15 miesięcy ,oraz dziecko z poprzedniego mojego związku chłopca który ma 7 lat. Mój były partner nie chce pościć małej ze mną wyprowadzam się do innego miasta ,oraz województwa. Zachodniopomorskie (tu mieszka byly partner, a my wyprowadzamy się do kujawsko-pomorskiego . Czy on ma prawo tak się zachowywać ? Ma prawo mi zabronić wyprowadzki do mojej rodziny z dziećmi ? Proszę o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lis 2022 09:46

Jeśli dotąd nie wnosiła Pani o ustalenie miejsca pobytu dziecka przy Pani, proszę rozpocząć od złożenia takie wniosku (najlepiej wraz z pozwem o alimenty dla dziecka).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)