2021.05.22 godz. 18:58 Płock, Mazowieckie

ALIMENTY NA ŻONE

Wyjaśnienie sytuacji

witam rozwod z mojej winy zasadzono mi alimenty na żone dziecko mialo 3 lata zona nie pracowala ze wzgkedu na dziecko.Aktualnie dziecko ma 5 lat uczeszcza do przedszkola.Czy w takim wypadku moge złozyc wniosek o zniesienie alimentow.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Maj 2021 11:53

Moze Pan ubiegac sie o obnizenie alimentow, jesli zmienila sie sytuacja od dnia poprzedniego orzeczenia. Natomiast alimenty moga zostac uchylone w zasadzie tylko wtedy, gdy Pana byla zona wyjdzie ponownie za maz.