2023.03.28 godz. 12:29 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Pobyt dziecka małoletniego

Wyjaśnienie sytuacji

Witam sad ustalił pobyt dziecka u ojca jak dziecko miało 3 latka dziecko podroslo ma dziś 8 lat i dziecko chce mieszkać ze mną co mogę w takiej sytuacji zrobić ? Jakie dokumenty muszę złożyć i jak to będzie wyglądać. Czy to teraz tylko i wyłącznie słowo dziecka się liczy i ojciec dziecka nie utrudni tego?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Kwi 2023 18:32

Pozostaje wniosek o zmianę poprzedniego orzeczenia w zakresie pieczy (miejsca pobytu dziecka). Nie uolega wątpliwości, że konieczne będzie badanie biegłego (na opinii biegłego sąd oprze w dużej mierze swoje uzasadnienie), a także dowody wskazujące na to, że matka dziecka nie spełnia swojej roli w tym zakresie. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl