2023.05.15 godz. 15:48 Stary Jaworów, Dolnośląskie

Spadek po mamie i tacie

Wyjaśnienie sytuacji

witam serdecznie 2 lata temu zmarł tata rok wcześniej mama i myśleliśmy ze wsztstko po mamie przeszło na tate nie zakładaliśmy sprawy o spadek po mamie .i teraz nie wiemy co zrobić ponieważ mama widnieje wszedzie jak można ta sytuacje wyjaśnić napewno sądownie co zrobić jak napisać jakieś pismo do sądu

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Maj 2023 17:20

Dzień dobry. Sprawa jest skomplikowana - konieczne jest w pierwszej kolejności postępowanie o podział majątku wspólnego zmarłych rodziców, następnie postępowanie o nabycie spadku po zmarłej mamie, następnie postępowanie o nabycie spadku po zmarłym tacie a na końcu dział spadku w ramach którego podzielicie Państwo spadek pomiędzy aktualnych spadkobierców. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)