2023.11.06 godz. 17:58 Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Czy moglbym prosic o wskazowki

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie, 3 lata temu kupilem stary samochod marki VW golf 2 generacji w celu jego odrestaurowania i cieszenia sie z posiadania klasyka.Krotko po zakupia (przyblizona data listopad 2020)oddalem auto do mechanika w celu kapitalnego remontu.Minelo sporo czasu zanim mechanik zaczal cokolwiek robic przy tym aucie,caly czas zwodzil odpowiedziami typu...Spokojnie,bedzie zrobione itd.Przez okres zimowy nie spieszylo mi sie az tak bardzo,ale bylem pewien,ze na wiosne auto bedzie gotowe,nic bardziej mylnego. Trwalo to bardzo dlugo,ale wkoncu mechanik powymienial co uwazal za sluszne.W miedzy czasie stwierdzil,ze silnik trzeba rowniez wyremontowac,wiec zgodzilem sie.Za wszystkie dotychczasowe naprawy zaplacilem odrazu.W momencie gdy silnik auta byl w naprawie,auto zostalo przewiezione do blarza w celu wykonania naprawy karoserii,a nastepnie do lakierni gdzie zostalo cale na nowo polakierowane.W zaokrogleniu naprawy blacharsko lakiernicze trwaly 1 rok,a wiec wychodzi na to ,ze auto stoi u mechanika juz 2 lata z czego przez wiekszosc czasunie jest przy aucie kompletnie nic robione(pomimo iz silnik wrocil juz z renowacji)...mam nadzieje ze tak bylo bo jak ja mam to stwierdzic skoro auto caly czas stoi na zewnatrz,nie zabezpieczone,silnik zekomo gdzies tam jest w warsztacie,mechanik nie odpowiada na moje wiadomosci,a po jednej z wiadomosci w ktorej go poprosilem o dokonczenie pracy ktorej sie podjal stwierdzil,ze nie zyczy sobie zebym sie z nim kontaktowal i ze jak sie wkurzy to wystawi auto za brame.Tak wiec auto stoi pod chmurka,obawiam sie,ze zaraz bedzie musialo byc na nowo lakierowane,silnik w dalszym ciagu nie jest zamontowany,przez 3 lata oplacam auto,ktorego niemalze na oczy nie widziale i w zaden sposob nie moge wplynac na mechanika zeby skonczyc remont auta.Naprawde chcialbym juz cieszyc sie moim wymazonym autem i miec to za soba,ale nie mam pojecia co mam zrobic,zeby do tego doszlo.Prosze bardzo o porade. Z powazaniem Grzegorz Nowacki

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lis 2023 05:02

Można np. wystosować odpowiednie pismo z wezwaniem do niezwłocznego wykonania napraw, raczej za pośrednictwem kancelarii, tak aby było ono odpowiednio uzasadnione.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)