2024.07.04 godz. 17:31 Kutno, Łódzkie

Spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie 5 dni temu zmarła mama,która miała duże długi. W trakcie trwania małżeństwa tato kupił traktor oraz samochód, mieli wspólnotę majatkowa Jak dobrze rozwiązać ta sytuację gdzie tata chce odrzucić sprawę majatkowa po mamie ( ja jako corka również, mam dziecko i wiem,że też muszę za nią to zrobić) a boi się, że firmy windykacyjne mogą zająć traktor oraz samochód. Proszę o poradę

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Maciej Czerniak

Łódź, Łódzkie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Sie 2024 16:31

Dzień dobry, traktor oraz samochód wchodzi w skład spadku po mamie. Nawet jeśli Pani odrzuci spadek, to przejdzie on na kolejnych spadkobierców, w ostateczności na gminę lub Skarb Państwa i stanie się współwłaścicielem tych rzeczy. Wierzyciele będą mogli i tak zająć udział w tych przedmiotach po mamie, ale komornikowi będzie trudniej je spieniężyć. Można natomiast przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza. Odpowiedzialność za długi ograniczona jest do wysokości majątku pozostawionego przez mamę. adw. Maciej Czerniak https://www.facebook.com/adwokat.czerniak

Zmodyfikowano dnia: 08 Sie 2024 16:50