2021.11.18 godz. 12:22 Legnica, Dolnośląskie

spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie!! Chalam prosić o poradę w związku ze spadkiem po wujku, bracie mojego taty.Mianoeicie chodzi o to że mój tata miał 4 braci i dwie siostry mój tata już nie żyje a teraz zmarł jeden z jego braci który nie miał swoich dzieci tylko jego żona ma corke która od wana już z nimi nie mieszkała. Wojek że swoją żona mieszkali razem chodź mieli ciągle jakieś zatargi że względu na ciezki charakter wujka (podobno nawet bił ciocie) przyznała się dopiero po jego śmierci. Wujek od jakiś 4 lat chorował i leżał w łóżku nie do końca kontaktował z tego co mi rodzina mówi kolo wujka zaczęła odwiedzać często jedna z moich kuzynek i wujek przepisał na nią mieszkanie dwa garaże i podobno jeszcze jskies konta ale to tylko więc co mi ktoś powie ponieważ nie mieszkam w Polsce. Moje pytanie jest takie ponieważ kuzynka która podobno dostała spadek po wujku dopytuje się o moje dane ponieważ jak twierdzi potrzebuje to do sondu i będzie się to wiązało z moim wstawieniem się do sądu albo upoważnieniem kogoś do załatwiania spraw z tym związanych tak mi przekazała kuzynka która jest ujęta w testamecie. Czy ja mogę nie podawać swoich danych i całkowicie ominąć jakoś ta sprawę. Nie Chialabym ponosić zadnich kosztów z tym związanych ani nikogo upoważniać a tym bardziej mieszać się w tą całą sprawę. Z poważaniem

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

. ...

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lis 2021 12:45

Jeżeli wujek powołał do dziedziczenia tylko swoją kuzynkę, a Pani ojciec nie żyje, to będzie Pani uczestnikiem postępowania spadkowego. Udział w sprawie nie wiąże się dla Pani z żadnymi kosztami, proszę więc podać kuzynce przynajmniej swój aktualny adres zamieszkania. Sąd tylko powiadomi Panią o sprawie i doręczy odpis wniosku spadkowego.