2023.08.31 godz. 20:45 Kraków, Małopolskie

Jak wyglada sytuacja prawna

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie, chciałabym się zapytać czy istnieje możliwość "wyrzucenia" mnie, mojego dziecka, partnera oraz jego matki po śmierci jego ojca. W domu mieszka jeszcze matka mojego niedoszłego tescia która jest prawnie właścicielem. Dziecko i ja mamy meldunek pod innym adresem ale mieszkamy w w/w domu od min 5 lat. Partner i jego matka nie mają meldunku. Dodam że właścicielką domu jest starsza schorowana osoba pod względem demencji lecz nie ma oficjalnej diagnozy. Od kad pamiętam matka wraz z ojcem partnera zajmowali się nią typu obiady pranie sprzątanie i ogólna opieka nad nią.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Wrz 2023 09:39

Gdyby został Pan wyrzucony z zajmowanego mieszkania bez wyroku sądowego, będzie mógł Pan złożyć pozew o przywrócenie posiadania