2021.12.08 godz. 23:40 Kalisz, Wielkopolskie

Konto bankowe a komornik

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie , chciałbym zapytać , czy jeśli mój tata pracuje ( umowa o pracę ) i wynagrodzenie z jego pracy trafia na moje konto bankowe , gdyż swojego konta nie posiada to czy komornik może wejść na moje konto i zająć jego wynagrodzenie ? Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Gru 2021 09:57

Dzień dobry, nie, nie ma takiej możliwości (postępowanie egzekucyjne toczy się przeciwko tacie, który nie jest posiadaczem tego rachunku).