2022.02.16 godz. 10:11 Katowice, Śląskie

Przedawnienie dlugu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie, Chcialbym zasiegnac porady odnosnie mojej sytuacji. Mianowicie w 1995 roku mialem niezaplacony rachunek telefoniczny za uslugi komorkowe na kwote okolo 1200zl; w tym okresie wyjechalem za granice i nie przebywam juz w Polsce. natomiast moj dlug pozostal; pare lat pozniej dostalem nakaz sadowy do splaty zadluzenia i potem sprawa przycichla; co pare lat dostawalem wiadomosci listowne na adres korespondencyjny od komornika a potem od firmy wicdykacyjnej; firmy te sie zmieniaja wiec najprawdopodobniej odsprzedaja sobie moj dlug ktory juz urusl do kwoty okolo 15000zl.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lut 2022 12:16

Dług może być przedawniony, ale należy ustalić kiedy zakończyło się postępowanie egzekucyjne, albo czy w dalszym ciągu jest prowadzone.