Treść zapytania

2020.03.24 godz. 14:55 Wieliczka, Małopolskie

Art. 495 KC

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie, Czy w wypadku zamkniecia niepublicznej placowki oswiatowej w zwiazku z COVID-19 rodzice moga odstapiac od umowy i nie placic za okres, kiedy placowka nie swiadczy uslugi? Badz zadac zwrotu czesci kosztow? Pozdrawiam, Dominika

Odpowiedzi prawników:


Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

(22 opinii)

Odpowiedział(a) dnia: 24 Mar 2020 15:13

Moim zdaniem w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić zapisy umowy zawartej z tą placówką celem ustalenia czy i jakie postanowienia są w niej zawarte na wypadek wystąpienia takiej sytuacji, tj. czy są zapisy o tzw. sile wyższej i jaka jest ich treść, tj. czy dają uprawnienie do zawieszenia/zwolnienia z obowiązku świadczeń czy np. odstąpienia od umowy. W razie braku takich zapisów można sięgnąć do art. 495 kc, zgodnie z którym instytucja oświatowa nie mogąca z przyczyn od niej niezależnych świadczyć usługi nie może się domagać świadczeń wzajemnych.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Chcę dodać odpowiedź!

  • Jeśli jesteś prawnikiem Zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
  • Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.

Dodaj odpowiedź