2024.07.19 godz. 14:11 Świdwin, Zachodniopomorskie

Spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie dostałem pismo z sądu iż siostra żony mojego dziadka stryjecznego złożyła pismo o przyjęciu spadku po nim i sąd się nie zgodził. Wezwał mnie i resztę mojej rodziny jako osoby uczestniczące w sprawie. Czy sąd może mi podać co stanowi masę spadkową i czy jak nie będę na sprawie to przyjmuje albo nie część spadku?Dodam iż pismo jest zawiadomieniem a nie wezwaniem a do sądu mam około 800km.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lip 2024 21:30

Dzień dobry, z Pana opisu wynika, że sąd będzie przeprowadzał stwierdzenie nabycia spadku po dziadku stryjecznym. W tym postępowaniu sad jedynie stwierdza, kto nabywa spadek, a nie co wchodzi w skład spadku.Sąd nie ma informacji na temat składu spadku. Może Pan złożyć wniosek do sądu o możliwości uczestniczenia w rozprawie online, wówczas otrzyma Pan link do wideokonferencji. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)