2021.10.11 godz. 13:23 Warszawa, Mazowieckie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie Jestem w trakcie pisania wniosku o rozwód z orzeczeniem o mojej winie tak ustaliłem z małżonką ustaliłem również iż będę płacił połowę opłat za kredyt i połowę za czynsz mieszkania w którym zostaje małżonka. Małżonka również oprócz połowy płatności za mieszkanie chce 200 zł na dziecko które z nią zostaje czy jest określona suma alimentów najmniejsza jaką sąd może zatwierdzić? Czy musze zgłosić taką najmniejszą sumę alimentacyjną? Proszę o infromację. Dziękuję.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Paź 2021 15:45

Dzień dobry! Nie spotkałem się z terminem "najmniejsza suma alimentacyjna" (albo najniższe alimenty) - jeśli jesteście Państwo zgodni co do kwestii związanych ze sprawą rozwodową i temat wysokości alimentów na dziecko w wysokości 200 zł/miesięcznie także nie budzi zastrzeżeń - to prawdopodobnie na rozprawie rozwodowej Sąd nie będzie tego zagadnienia roztrząsał i uzna, że taka jest Państwa zgodna wola. Proszę jednak pamiętać, że wysokość alimentów może być zarówno zwiększana, jak i zmniejszana w związku ze zmianą uzasadnionych potrzeb dziecka oraz możliwości zarobkowych i majątkowych osoby