2023.12.11 godz. 13:39 Skrzeszowice, Małopolskie

zadluzenie z roku 2003 wyeoku sadu 2012

Wyjaśnienie sytuacji

witam serdecznie, jestem zalamany co mi dzisiaj powiedzial komornik. Ale moze od poczatku mialem sprawe w e-sadzie w 2012 roku, oczywiscie o ktorej nie wiedzialem bo mnie nie bylo w PL. N A K A Z Z A P Ł A T Y W POSTĘPOWANIU UPOMINAWCZYM Data wydania 2012-08-29 Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie VI Wydział Cywilny w składzie: Referendarz sądowy Urszula Jastrzębska po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w elektronicznym postępowaniu upominawczym pozwu wniesionego w dniu 2012-06-18 przez VPF I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z siedzibą w Warszawa nakazuje pozwanemu Mirosław K. w ciągu dwóch tygodni od doręczenia nakazu zapłacić powodowi kwotę 3 832,04 PLN a na dzien dzisiejszy Pan Komornik zada kwoty 9700,09 PLN!!! W firmie windykacyjnej poinformowano mnie ze jest juz kolejna egzekucja poniewax wczesniejsze byly nieskuteczne i umarzane. Zarowno firma Eos jak i Pan komornik powiedzieli ze ta sprawa moze sie toczyc w nieskonczonosc az do mojej smierci. Po kazdym umorzeniu przez komornika sprawa np po 6 miesiacach moze trafic na nowo do komornika i tak w kolko...? czy tak jest naprawde? i sprawa jest beznadziejna?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Gru 2023 14:13

Tak, w dalszym ciągu naliczane są odsetki od kwoty zadłużenia oraz przede wszystkim koszty komornicze. Skoro jednak twierdzi Pan, że nie miał Pan wiedzy o prowadzonym postępowaniu, proszę złożyć sprzeciw od wydanego nakazu zapłaty wwraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do złożenia sprzeciwu, uprawdopadabniając, że istotnie nie mieszkał Pan pod adresem, na który wysyłano nakaz zapłaty wraz z pozwem (umwoa najmu mieszkania za granicą, umowa o pracę, korespondencja kierowana do Pana na inny adres).