2022.04.07 godz. 10:33 Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Wydziedziczenie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie. Kontaktuję się z taką sprawa o wydziedziczenie. Jedna osoba czyli siostra cioteczna dostała majątek a wszyscy inni zostali wydziedziczeni w tym ja , część po zmarłym ojcu. Mam dwójkę dzieci oni nie są zawarcia w testamencie jako wydziedziczeni moim zadaniem pominięte w testamencie. Chciałbym podważyć moje wydziedziczenie ponieważ jeździłem kontaktowałem się z babcią nawet w ostatnimi czasie gdy babcia była w szpitalu jeździłem odwiedzałem. Oczywiście była taka sytuacja że u babci mieszkał jej syn z żoną i dziećmi którzy robili pod górkę i dostali eksmisję

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Kwi 2022 12:24

Istnieje możliwość zakwestionowania skuteczności wydziedziczenia, jeśli faktycznie nie było podstaw by Pana wydziedziczyć.