2023.08.06 godz. 13:59 Brzesko, Małopolskie

Co mogę zrobić

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie mam dość nietypowa sprawę . 8 lat temu byłam w toksycznym związku tamte lata to była tragedia chłopak psychopata j jego siostra wcale nie lepsza ,na szczęście odcięłam sie od tej rodziny przeprowadziłam i żyłam w spokoju przez te 8 lat . Stare sprawy wróciły gdy końcem tamtego roku napisałam do mnie obecna zona mojego byłego chłopaka prosząc o pomoc znęcał sie nad nią bił zdradzał i upokarzał robił z nią to samo co ze mną założyła mu sprawę rozwodowa i sprawy o znęcanie sie oczywiście we wszystko mieszała sie jego siostra nakręcając go wiedziałam z własnego doświadczenia jak sie czuje i chciałam jej jakoś pomoc wiem ze nie powinnam sie wtrącać i to był mój błąd podałam jej login i hasła do konta na mesengerze by mogła zebrać dowody i mogła przygotowac sie na to co kombinowali . Niestety ta siostra sie o tym dowiedziała założyła sprawę i ta zona została ukarana kwota 3 tys zł na sprawie nie jawnej na której nie miała nawet jak sie bronić . W tamten czwartek odezwała sie również do mnie z taka Wiadomością : Cześć. Piszę do Ciebie w związku z tym że mój radca prawny ma przygotowane dla Twojej informacji polubowne pismo przedprocesowe. Dominika została już skazana prawomocnym wyrokiem w stosunku do mnie. Teraz toczy się kolejny proces w którym sąd jest w posiadaniu całej waszej konwersacji między sobą na mój temat w której obrażacie mnie i krytykujecie komentujecie moje prywatne zdjęcia i je rozsyłacie. ( Dominika oczywiście zrezygnowała z polubownej drogi stąd Teraz ponosi tego konsekwencje). Ponieważ radca potrzebuje adres do korespondencji proszę Cię o podanie twojego adresu ( może to też być adres e-mail) na który dostaniesz formalne pismo od radcy który mnie reprezentuje. Proponuję drogę ugodową. Jeśli nie zgodzisz się nie wyślesz adresu. Jest to żaden problem oczywiście bo sąd ustali gdzie należy Cię powiadomić z tym że wiąże się to odrazu z wszczęciem procesu przeciwko Tobie który będę musiała oczywiście wnieść. Zatem powtórzę Proponuję polubowną drogę i proszę o adres do wysyłki pisma a potem już korespondencję bezpośrednio z moim reprezentantem. Dodam tylko że naprawdę nie sądziłam że masz o mnie takie zdanie. Trochę przykro było zapoznać się z treścią całej waszej korespondencji no ale nie mogę sobie na to pozwolić . Przemyśl i albo zakończmy to ugodowo lub tak jak w przypadku Dominiki sądownie. Z tad moje pytanie co powinnam zrobić nigdy nie miałam do czynienia z takimi sprawami . Dodam tylko ze jej zdjęcie przesyłaliśmy tylko między nami dwiema . Pozdrawiam i proszę o pomoc Adriana

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Karolina Domagała

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sie 2023 17:05

Szanowna Pani, opis sytuacji nie do końca jest zrozumiały - czyj login i hasło Pani podała? W jaki sposób siostra byłego weszła w posiadanie Pani rozmów z obecną żoną? Jeżeli potrzebuje Pani kompleksowej prawnej, zapraszam do kontaktu. Z poważaniem adw. Karolina Domagała tel. 667-962-671 email: karolina.domagala@adwokatura.krakow.pl.