2023.02.28 godz. 09:15 Warszawa, Mazowieckie

Samochód

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie . Mam taki problem,i w związku z tym pisze,i proszę poradę. Kupiłem jakies dwa lata temu samochód od kolegi. Spłacałem mu w ratach . Raty w raz z odsetkami jakie ustaliliśmy spłaciłem,spłaciłem także ratę wykupu samochodu -tak się umawialiśmy . I pojawia się problem . Kolega niechce przyjechać i podpisać umowy kupna-sprzedaży samochodu. Do momentu spłaty rat i wykupu,był właścicielem . Kolega przez okres spłaty auta opłacał ubezpieczenie samochodu.- takmsie.umowilismy,i on na to się zgodził. Teraz robi wielkie problemy ,niechce podpisać umowy kupna-sprzedaży samochodu,argumentując to tym ,iż żąda odemnie zwrotu pieniędzy ,ktore wydał na opłatę ubezpieczenia . Ja według ustaleń w umowie splailcilem wszystko . Nadmieniam że w umowie niema adnotacji,iż mam.mi te pieniądze zwrócić . Co mam robić? Jak na niego wpłynąć ? Ja wedle niego jestem w porządku,spłaciłem wszystko,do czego zobowiązałem się w umowie

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Mar 2023 11:56

dzień dobry, niezbędne jest zapoznanie się z zwartą umową. Według opisu sytuacji powinien otrzymać Pan własność pojazdu. Jeśli będzie Pan zainteresowany sporządzeniem odpłatnego wezwania do wykonania umowy zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)