2021.09.06 godz. 10:18 Krosno, Podkarpackie

Chwilówki

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie mamy w rodzinie poważny problem otóż mój 21 letni bezrobotny brat zaciągał chwilówki , pożyczki od października 2020r. Wciągnął w to drugiego brata który próbował mu pomóc w spłacie zobowiązań.Wszystkie zobowiązania były na kwotę prawie 170000zl. Brat który oferował mu pomóc spłacił za niego 145000zl i zostało 25000 tyś.zł bieżących chwilówki, pożyczek.Nie stać nas teraz spłacać reszty ,i mam pytanie czy jest możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej brata, zablokowane go aby nie mógł nabrac następnych zobowiązań? Niestety brat który zaciągał chwilówki wpisywał w wnioski dochód którego nie ma.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Wrz 2021 15:34

Tak, obecnie upadłość konsumencką można otrzymać znacznie łatwiej niż jeszcze kilka lat temu. Jednak przed rozpoczęciem działań w celu upadłości konsumenckiej polecam skontaktowanie się z prawnikiem, albowiem umowy zawierane przez chwilówki często są obarczone klauzulami niedozwolonymi które mogą doprowadzić do unieważnienia całości umowy lub jej części. Ponadto sąd może również bez ogłoszenia upadłości konsumenckiej na Państwa wniosek rozłożyć świadczenie na raty które Pana brat mógłby spłacać. Jeżeli nie stać Państwa na prywatną pomoc prawnika proszę się zgłosić do Punktów Nieodpłatnej Pomoc