2021.04.07 godz. 08:20 Słupsk, Pomorskie

Zachowek

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie. Moi rodzice w 2017r dali mi /pożyczyli/kwotę 6 tys. Nie sporządziliśmy żadnej umowy darowizny, pożyczki. Kilka krotnie na moje zapytanie kiedy mam oddać padała odpowiedź że narazie nie muszę bo nie potrzebują. Niestety dwoje zmarli w styczniu tego roku. Sporządzili testament i cały majątek przekazali na brata. /mieszkanie + środki będące na koncie/. Należy mi się zachowek z tego tytułu. Czy może on zostać pomniejszony o tą kwotę 6tys. czy jest ta pożyczka bez znaczenia przy obliczaniu zachowku? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lip 2021 22:05

Brat wie o pożyczce? Ma dowody na jej zawarcie?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)