2022.10.14 godz. 09:32 Wrocław, Dolnośląskie

Przejęty pokój przez sąsiadkę.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie, na początku roku kupiliśmy mieszkanie po spaleniu w którym kiedyś mieszkał Pan, potocznie mówiąc "pijaczek", który nie miał wody, prądu itd ale zmarł. Po zakupie, wszyscy sąsiedzi i osoby w około uprzedziły nas że sąsiadka obok zajęła jeden z pokoi należących do tego mieszkania i faktycznie widać że było przejście do innego pokoju bo nawet są nadal drzwi ale za drzwiami postawione pustaki i zamurowane drzwi. Sąsiadka się nie przyznaje, ale nie ona jest właścicielką mieszkanie w kórym mieszka tylko były mąż i nie chce oddać pokoju. Nie ma kontaktu z właściciem Co można zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Paź 2022 11:16

Dzień dobry, przede wszystkim powinien Pan sprawdzić KW i ustalić, czy jej treść odpowiada rzeczywistości tj. liczbie pokoi, metrażowi itp. To samo powinien Pan zrobić z KW mieszkania sąsiadki. DOpiero po porównaniu treści KW ze stanem rzeczywistym można się zastanawiać na ewentualnymi krokami prawnymi. Pozdrawiam