2020.09.04 godz. 17:04 Dębica, Podkarpackie

Witam serdecznie Od 24 lipca jestem w związku z urzędu stanu cywilnego. Moje brzmi czy można tak krótkie małżeństwo anulować?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie Od 24 lipca jestem w związku z urzędu stanu cywilnego. Moje brzmi czy można tak krótkie małżeństwo anulować?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Wrz 2020 11:33

Dzień dobry, małżeństwa nie można anulować za to można je unieważnić. Przypadki jednak w których można tego dokonać są ściśle określone i są to m.in. wiek, ubezwłasnowolnienie, choroba psychiczna, pokrewieństwo, pozostawanie w innym związku małżeńskim, znajdowanie się w stanie wyłączającym świadome wyrażenie woli, będąc pod wpływem groźby drugiej strony lub innej osoby. Pozdrawiam serdecznie.