2021.04.21 godz. 10:02 Nysa, Opolskie

Brak testamentu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie. Osoba z mojej rodziny zmarła. Nie miała dzieci ani męża. Żyje tylko jej Matka, siostra która jest ubezwłasnowolniona pod opieką matki- jest jej opiekunem prawnym. Brat nie żyje, jednak zostawił syna. Czy w takim wypadku dziedziczy tylko matka z siostrą na pół, czy syn zmarłego brata z siostrą po 1/4 i matka 1/2? Zmarła dzień przed śmiercią wyraziła swoją ostatnią wolę, żeby cały jej majętek przeszedł na syna jej siostry, jednak nie zostało to zawarte w żadnym testamencie.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Kwi 2021 19:59

W takim wypadku dziedziczy matka w 1/2 oraz siostra i syn brata po 1/4.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)