2021.09.13 godz. 13:35 Lipsko, Mazowieckie

Witam serdecznie pisze w sprawie rozwodu. Jaki jest koszt całośći sprawy rozwodowej i czy jest możliwość o dostanie prawnika z urzędu jeśli nie ma się środków

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż nie chce płacić na dziecko alimentów a także pozucil mnie oraz dziecko z dnia na dzień

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Arkadiusz Stelmach

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Wrz 2021 15:09

Podstawowa sprawa to opłata sądowa 600 zł, którą trzeba uiścić przy wniesieniu pozwu rozwodowego. Może Pani ubiegać się o zwolnienie od kosztów sądowych oraz wnioskować o wyznaczenie pełnomocnika z urzędu. Proszę pamiętać o konieczności złożenia formularza o stanie rodzinnym, majątku i dochodach, który jest dostępny na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Całość kosztów zależy od tego czy strony ustanowią pełnomocników, jakie sąd podejmie czynności, a przede wszystkim jakim rozstrzygnięciem zakończy się sprawa (orzeczenie z winą lub bez).