2024.02.27 godz. 07:09 Kruszyna, Śląskie

procent spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Serdecznie Sprawa spadkowa. 1. Dwie działki 544/1 i wydzielona z niej 544/2 2. Na działce 544/1 znajduje sie gospodarstwo gdzie zamieszkują rodziciele mojej Małżonki 3. Na działce 544/2 znajduje sie nasz domek rodzinny ktory pobudowaliśmy wraz z Małżonką. Wspolnota majątkowa. Trójka dzieci 4. W 2018 umieraja rodzice Małzonki 5. Małzonka przyjęła i spadek znajdujący sie na działce 544/1. Małzonka jest jedyną spadkobierczynia 6. W 2023 roku Małżonka umiera po ciężkiej chorobie. 8.Jaki procent spadku po mojej Małzonce przypada mi z obu działek ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lut 2024 14:33

Otrzyma Pan 1/4 spadku po żonie, przy czym żona była współwłaścicielem nieruchomości 544/2, a zatem dziedziczeniu podlega tylko jej część (1/2), ponieważ drugiej połowy już jest Pan właścicielem. Przed działem spadku konieczny będzie podział majątku wspólnego. Jeśli potrzebny będzie pełnomocnik w tych postępowaniach, zapraszam do kontaktu e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)