2021.07.04 godz. 22:56 Ruda Śląska, Śląskie

kiedy sprawa się przedawni ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie! W 2005 roku policja znalazła w wynajmowanym przeze mnie mieszkaniu w Rudzie Śląskiej 0.2 grama haszyszu. W 2005 roku pod koniec sierpnia wyjechałem za granicę i do tej pory przebywam nieustannie w Irlandii. Od jakiegoś roku policja z Polski wysyła mi listy na adres w Irlandii abym przyjechał do prokuratury w Rudzie Śląskiej. Od 16 lat nie byłem w Polsce z tego powodu, nie widziałem swojej rodziny. Chciałbym dowiedzieć się kiedy sprawa się przedawni oraz czy gdybym poleciał do innego kraju np. Czech to czy nie będę deportowany z Czech do Polski. Z góry dziękuję za odpowiedz

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lip 2021 13:32

Dzień dobry, sprawa powinna być już przedawniona (15 lat najdłuższy okres). Przyjmując, że było to 0,2 grama to nie powinno Panu nic grozić przy wyjeździe do innego kraju. Proszę skontaktować się z prokuratura telefonicznie i ustalić w jakim charakterze ma się Pan stawić. pozdrawiam