2022.11.26 godz. 08:05 Szczecin, Zachodniopomorskie

Podniesienie czynszu Zbilk Szczecin

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie w 2019 roku wzięłam mieszkanie do remontu od państwa wyremontowałam je i regularnie płace czynsz. W 2022 roku otrzymałam obniżkę czynszu. Ogólnie mam czynsz 770zl miesięcznie plus media. Teraz dostałam pismo od Zbilku ze wypowiadają mi dotychczasowa czynszu i nowa będzie obowiązywać od marca czynsz 2153zl ze kwota została podniesiona o 8% wartości odtwarzającej w skali roku. Ja tego nie rozumiem dlaczego z 770 zł aż podnieśli mi na 2200 prawie bez mediów bo jak odliczę media to będę musiała im płacić prawie 3 tys czy mam możliwość walczenia jakiś praw?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lis 2022 17:34

Tak, można skierować sprawę do sądu. Jeżeli jest Pani zainteresowana odpłatną pomocą w sporządzenia pozwu w tej sprawie, zapraszam do kontaktu.