2020.06.02 godz. 16:11 Sępólno Krajeńskie, Kujawsko-pomorskie

Finanse po rozwodzie.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie. W ubiegłym roku wzięłam rozwód z powództwa mojego byłego męża. Rozwód powinien być z jego winy z powodu zdrady ale poszłam mu na rękę i zrobiliśmy rozwód bez orzekania o winie. Dogadaliśmy się że mąż będzie dawał mi pieniądze na życie, ale obawiam się że kiedyś powie że jednak tego nie będzie robił. Czy przysługują mi jakieś pieniądze z innych źródeł? Czy mogłabym zmienić jakoś decyzję podjętą w sądzie? Pozdrawiam i proszę o kontakt.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Cze 2020 18:09

Dzień dobry, jeśli rozwiedli się Państwo bez orzekania o winie, alimentów od byłego małżonka może domagać się Pani tylko w sytuacji jeśli będzie się Pani znajdowała w niedostatku tj. będzie brakowało Pani pieniędzy na podstawowe utrzymanie i to tylko przez okres 5 lat po rozwodzie. Jeśli wyrok rozwodowy jest prawomocny nie może Pani się od niego odwołać ani wnioskować o jego zmianę. Najprościej jeśli zawrą Państwo umowę pisemną dotyczącą zobowiązania Pani byłego męża do łożenia na Pani utrzymanie. Pozdrawiam.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)