2021.03.30 godz. 22:49 Wołomin, Mazowieckie

Upadłość konsumencka

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie, w wieku 18 odziedziczyłam po zmarłym ojcu spadek ...niestety z długami , dług w ZUS , urzędzie skarbowym i 1/5 zadłużonego domu wobec którego toczy się postępowanie . W tamtym czasie nie byłam kompletnie świadoma możliwość odrzucenia spadku , nie byłam nawet na sprawie sądowej ze względu na stan depresyjny i nerwicę lękowa. W tym chciałabym złożyć upadłość konsumencką , jakie mam szanse na wygraną , posiadając w "majątku" tylko i wyłącznie 1/5 zadłużonego domu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Izabela Maluszkiewicz

Brzeg, Opolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Mar 2021 17:39

Szanowna Pani, w sprawach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej istotne są okoliczności dotyczące sytuacji finansowej, możliwości zarobkowych, przyczynienie się do powstania niemożności regulowania swoich zobowiązań finansowych. Z informacji zawartych w zapytaniu wynika, że ma Pani podstawy aby ogłosić upadłość konsumencką (młody wiek, choroba), aczkolwiek należy się do takiego postępowania przygotować i złożyć stosowny wniosek do sądu. To właśnie sąd zadecyduje czy i na jakich zasadach będzie to możliwe.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)