2022.06.14 godz. 15:19 Warszawa, Mazowieckie

dług w spadku

Wyjaśnienie sytuacji

witam serdecznie. w zeszłym tygodniu dowiedziałam się od jednej z firm, iż odziedziczyłam dług po zmarłej mamie ok 70000. od 6 roku życia wychowywałam się w domu dziecka i nie utrzymywałam z rodziną kontaktu, mam 42 lata o śmierci mamy dowiedziałam się przypadkiem kilka lat temu, dowiedziałam się teraz , że zmarła w 2012r. niestety nie wiedziałam o żadnych długach i nic nie zrobiłam aby je odrzucić. czy jest szansa aby jeszcze uniknąć spłacania tego zadłużnia-spadku. proszę o odp. pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Cze 2022 15:58

Tak. Powinna Pani złożyć dwa wnioski: o przyjęcie odrzucenia spadku i ostrożności o uchylenie się od skutków prawnych niezłożenia oświadczenia woli o odrzuceniu spadku. Niewykluczone również, że długi są przedawnione.