2022.02.08 godz. 13:08 Poznań, Wielkopolskie

Czynsz za mieszkanie.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie. Wynajmowałem wspólnie z innym mężczyzna mieszkanie, jednakże ja pracuje i mieszkam w Niemczech więc bywałem tam naprawdę rzadko. On mieszkał tam na codzień. Umowa była między mną a właścicielem mieszkania a nim a właścicielem mieszkania. Umowa ustna między nami natomiast była taka, że jeśli będę w tym mieszkaniu przebywał chociażby jeden dzień płacę określana między nami kwotę, jeśli nie to on płaci całość, w związku z tym nie byłem w tym mieszkaniu od kilku miesięcy a teraz on domaga się żebym oddał mu czynsz za kilka miesięcy. Czy w takim wypadku muszę mu oddawać ta kwotę?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lut 2022 13:20

Dzień dobry, konieczna jest analiza pisemnej umowy. Zapraszam do kontaktu.