2023.08.05 godz. 19:17 Warszawa, Mazowieckie

Reklamacja

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie, zleciłem wykonanie strony internetowej, znalazłem firmę w internecie, skontaktowałem się mailowo z właścicielem i po wstępnej dyskusji zamówiłem usługę, zapłaciłem część kwoty, pro forma,W kolejnych etapach wykonawca poprawiał tylko część rzeczy o które prosiłem, po 10 mailu poddałem się, mialem wrażenie ze nie czyta moich maili w całości, ponadto strona nie spełniała moich oczekiwań wizualnych i zdecydowałem się zrezygnować z usługi, czy wolno mi to zrobić jeżeli strona nie wyglada tak jak oczekiwałem bez płacenia drugiej raty.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Marcinkowski

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Sie 2023 18:02

Dzień dobry, w sprawie konieczne jest przeanalizowanie umowy, jeśli została podpisana. Wyjściem z sytuacji może być fakt, że wykonawca opóźnia się z wykończeniem strony tak dalece, że nie jest prawdopodobne jej ukończenie (art. 635 Kodeksu cywilnego). Zatem widzę możliwość odstąpienia od umowy i wówczas nie tylko nie musi Pan płacić drugiej raty, ale także może Pan dochodzić zwrotu całości zapłaconej kwoty. Wszystko jednak zależy od analizy sprawy - ewentualnej umowy i stanu faktycznego, korespondencji. Chętnie Panu pomogę, mam doświadczenie - tel. 782 500 607, kancelaria@poradca.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)