2022.11.09 godz. 20:04 Tarnów, Małopolskie

Mąż nie odbiera pozwu rozwodowego

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie. Złożyłam pozew rozwodowy, sąd wysłał go do męża,niestety mąż go nie odbiera.Dostał już drugie awizo i sądzę że nie odbierze pozwu. Pytanie jednak jest następujące: Mąż przed dostarczeniem pozwu rozwodowego, dostał inne pismo z sądu dotyczące tej sprawy a mianowicie chodziło o majątek i wysokość dochodów (to pismo odebrał) jednak nie udzielił na nie odpowiedzi.Czy jeśli odebrał pierwsze pismo w tej sprawie to sąd może uznać, że pozew rozwodowy został dostarczony i sprawa jednak się odbędzie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lis 2022 13:14

Sąd zobowiążę Panią do doręczenia za pośrednictwem komornika. Komornik doręczy osobiście - odmowa przyjęcia jest uznawana za prawidłowe doręczenie.