2023.09.01 godz. 21:01 Izbica-Wieś, Lubelskie

Spadek po rodzeństwie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Siostra moja zmarła 3 miesiące temu, była bezdzietną panną, nie zostawiła testamentu. Brat mój zmarł miesiąc temu, żył w separacji (nie miał rozwodu), pozostawił córkę, testamentu brak. Rodzice nasi nie żyją. Kto dziedziczy po mojej siostrze? Czy tylko ja, czy także moja bratanica?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Wrz 2023 21:19

W chwili śmierci siostry, spadkobiercami była Pani (Pan) oraz żyjący brat. Spadek po siostrze stawi jednocześnie masę spadkową po zmarłym później bracie. W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu prywatnego: slawomir.suski@adwokatura.pl