2020.10.21 godz. 20:18 Wrocław, Dolnośląskie

Witam sprawa będzie dotyczyć. Badan na ojcostwo,alimenty,to z kim dziecko ma zostać

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałabym wystąpić o zrobienie testów na ojcostwo ponieważ ojciec dziecka ich chcę(dziecko się jeszcze nie urodziło rodze w styczniu) chcę wiedzieć kto ponosi koszty testów ponieważ Mnie straszy że to leży po mojej stronie. Jak zalatwic alimenty i to aby dziecko było wylacznie ze mną(żeby mieszkało z Matką) i ustalenie wizyt z ojcem. Chcę zaznaczyć że razem z Matką straszą mnie odebraniem Mi dziecka czy jest to możliwe jezeli mam prace i własne mieszkanie i warunki do wychowywania dziecka a On nie ma nic z tego co pamiętam nie miał prace na czarno i nie ma swojego mieszkania

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Paź 2020 21:55

Dzień dobry, jeśli chodzi Pani o sądowne ustalenie ojcostwa to za test płaci osoba przegrana tj. jeśli okaże się, że ojcem dziecka jest ten Pan, którego Pani wskazuje on będzie zobowiązany do pokrycia kosztów wykonania testu. Jak dziecko się urodzi i ojcostwo zostanie stwierdzone może Pani złożyć pozew o alimenty i wniosek o ustalenie miejsca pobytu przy Pani oraz o ustalenie kontaktów. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)