2020.03.13 godz. 09:29 Gostynin, Mazowieckie

Co zrobić bez dokumentów

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Sprawa dotyczy mojego męża. Jego ojciec mil brata i siostrę. ojciec zmarł pierwszy. Po nim jego brat przynajmniej rok temu. Została siostra bo dziadkowie też nie żyją. Brat ojca testamentu nie zostawił. Siostra założyła sprawę spadkowa i poinformowała teraz że mąż ma podatek do uregulowania w urzędzie skarbowym. Mąż o sprawie nic nie wiedział jak nie dostał żadnych dokumentów. Co mamy teraz zrobić? Chcemy to uregulować ale jak? Od czego zacząć? I ile czeka się na poszczególne dokumenty? Dziekuje z góry za pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Mar 2020 15:02

Poprosić siostrę o dane spraw spadkowych po ojcu i bracie, następnie wystąpić o odpisy tych postanowień spadkowych i na ich podstawie złożyć stosowną deklarację podatkową. A z siostrą ustalić czy i co wchodziło w skład spadku, by móc te deklaracje wypełnić bo w samych postanowieniach o stwierdzeniu nabycia spadku skład spadku nie jest wskazany. Poza tym mąż powinien był być wskazywany jako uczestnik w tych postępowaniach przez siostrę i sad powinien był zawiadamiać męża o posiedzeniach. Więc warto by sprawdzić jaki adres męża wskazywała, skoro nie doszło do skutecznych zawiadomień
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)