2024.06.24 godz. 20:36 Kwidzyn, Pomorskie

spłacona hipotek w księdze wieczystej

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Sprawa dotyczy widniejącej hipoteki w KW. Kredyt był udzielony w 1999roku w Big Bank Gdańskim na 5 lat. Zadłużenie zostało spłacone zgodnie z harmonogramem a wszelkie potwierdzenia, umowa zostały zniszczone po 10 latach od spłaty kredytu. Poprzez niedopatrzenie nie złożyłam wniosku do sądu o wykreślenie hipoteki z KW. Bank obecnie Millenium nie może wydać zaś. o całkowitej spłacie KH z uwagi na małą ilość danych. Chcę sprzedać nieruchomość czy istnieje sposób aby bank wydał mi potrzebny dokument? czy ewentualne zaś. mówiące że nie mam zadłużeń w tym banku uprawnia mnie do sprzedaży ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Cze 2024 17:36

Dzień dobry Jakich danych bankowi brakuje? W aktach księgi wieczystej powinny być dokumenty, które stanowiły podstawę wpisu hipoteki. Sprzedać nieruchomość można również z obciążona hipoteką. Pytanie - czy nabywca się na to zgodzi? Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)