2020.06.03 godz. 08:41 Goleniów, Zachodniopomorskie

Zawiadomienie z Sadu.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Sprawa karna.Mam wpłacić kwote 5000zł grzywny,takich środków finansowych nie posiadam.Termin rozprawy to;15 czerwiec ,przedmiotem posiedzenia będzie kara zastepcza pozbawienia wolności za nieuiszczoną grzywnę w w/w kwocie.Jestem osobą na min.zasiłku dla bezrobotnych.Pytanie mam takie czy wpłata np. 1000zł ,poprawi sytuacje moją w czasie rozprawy.. POZDRAWIAM.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Cze 2020 12:37

Dzień dobry, proszę złożyć wniosek o rozłożenie grzywny na raty, wskazując na Pana/Pani sytuację finansową, na ile rat chce Pani/Pan rozłożyć nałożoną grzywnę oraz w jakiej wysokości np. 5 rat po 1000 zł płatne do 10 dnia każdego miesiąca. Maksymalny okres spłaty zgodnie z przepisami wynosi 1 rok, w wyjątkowych może wynosić nawet 3 lata. Pozdrawiam serdecznie.

Zmodyfikowano dnia: 03 Cze 2020 12:37
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)