2023.01.30 godz. 10:50 Warszawa, Podlaskie

Sprawa spadkowa ustalenie kwoty spłaty

Wyjaśnienie sytuacji

Witam,sprawa spadkowa, po rodzicach został dom jest 3 spadkobierców (ja, i 2 siostry) umówiliśmy się,że splace siostry ustalona przez nas kwotą.a one zrzekną się prawa do domu.pytanie czy na sprawie spadkowej trzeba powiedzieć o tej kwocie, czy trzeba gdzieś to zapisać?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2023 13:32

Dzień dobry. W Państwa sprawie - o ile przeprowadzono już postępowanie spadkowe - konieczny jest dział spadku ze zniesieniem współwłasności nieruchomości. Jeśli nie ma sporu co do kwot, należy wnieść o zgodny dział spadku - oczywiście podając wartość nieruchomości i wielkość udziałów poszczególnych spadkobierców (w tym również kwoty do spłaty na rzecz pozostałych, warunki, czas i sposób spłaty). Zapraszam do kontaktu w tej sprawie mail: slawomir.suski@adwokatura.pl