2021.09.24 godz. 20:56 Rzeszów, Podkarpackie

Komornik a umowa zlecenie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Sprawa wygląda następująco. Od początku września pracuje na umowie zlecenie. Jest to praca stała na umowe na razie na 3 miesiące. Miałem dziś sprawe w sądzie o zaległą pożyczkę. Zasądzono mi spłacenie jej bo w innym wypadku komornik. Moje pytanie czy komornik może mi zabrać całe wynagrodzenie z umowy zlecenia? Nie mam jak wykazać dochodów bo dopiero zacząłem prace ale jest to stała praca.

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Zenon Depta

Rybnik, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Wrz 2021 12:50

Co do zasady tak, niemniej jednak należy wskazać komornikowi iż jest to jedyne źródło dochodu. Wówczas wynagrodzenie ze zlecenia będzie traktowana jak wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę.