2022.04.27 godz. 19:45 Wrocław, Dolnośląskie

Sprzedaż narkotyków

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Sprawa wygląda następująco - wczorajszego popołudnia zatrzymano mojego partnera w obecności kolegi, którego później również zatrzymano. Chodziło o to, że pod wpływem alkoholu miał on zaczepić kilku nieletnich chłopaków i proponować sprzedaż marihuany, której przy nim nie znaleźli. Przeszukano również tego samego dnia mieszkanie, aczkolwiek nic nie znaleziono. Minęły 24h, wciąż jest zatrzymany. Czy zostanie wypuszczony do 48h czy sprawa jest poważniejsza?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Łukasz Światłowski

Łódź, Łódzkie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Kwi 2022 17:02

Jak słusznie pani zauważyła w czasie 48 godzin od momentu zatrzymania prokurator musi albo zwolnić zatrzymanego, albo przedstawić mu zarzuty i skierować do Sądu wniosek o tymczasowy areszt. Kwestia czy zostanie wypuszczony, czy też nie należy do decyzji prokuratora i takiej sytuacji jest mało prawdopodobne, by ktokolwiek udzielił pani informacji. Większe szanse na ustalenie czegokolwiek miałby obrońca ustanowiony dla zatrzymanego przez członka jego najbliższej rodziny (żonę, narzeczoną, rodzica). Jest to tak zwane warunkowe upoważnienie do obrony.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)